ОВД і СЕО дієві інструменти розвитку громад

Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина” проведе тренінги після завершення карантину в зв'язку з пандемією COVID-19.

3 тренінги, які будуть взаємо доповнювати один одний, проте, участь в одному тренінгу не вимагає відвідування двох інших. 

Участь у тренінгах буде безкоштовною. Відбір учасників відбуватиметься на підставі заповненої анкети. 

Дата проведення тренінгів буде оголошено пізніше. Місце: Львів

УВАГА: Перевага надаватиметься тим, хто підтримав фінансово цей проект.

Збір коштів продовжено до 1 жовтня 2020 року.

 

Закон України “Про оцінку впливу на довкілля” запроваджує актуальну та дієву процедуру оцінки впливу на довкілля (надалі – ОВД), завданням якої є з оцінити потенційні впливи планованої діяльності на довкілля, вивчити альтернативи здійснення планованої діяльності і сприяти винесенню висновку з оцінки впливу на довкілля про допустимість чт недопустимість планованої діяльності із врахуванням інтересів інвестора, місцевої громади та вимог екологічної безпеки. Під час тренінгу говоритимемо про переваги ОВД: кологічний та економічний аспект. Детально пропрацюємо механізм участі громадськості та на практиці покажемо переваги принципу прозорості під час отримання документів на здійснення підприємницької діяльності.

12 жовтня 2018 року вступив в дію Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» –який закріпив дієвий інструмент розробки та прийняття дієвих, актуальих та реальних до виконання документів державної влади. СЕО передбачає оцінку наслідків для довкілля, з метою досягнення сталого розвитку держави та уникнення місцевих конфліктів. СЕО це дискусійний майданчик для органів влади, бізнесу та громадськості під час якого приймаються державні документи планувального характеру із забезпеченням охорони довкілля, безпеки життєдіяльності населення та охорони його здоров’я.

Учасники тренінгу після його проходження зможуть:

 • Відрізнити ОВД та СЕО.
 • Розуміти алгоритм процедур СЕО та ОВД.
 • Зміст усіх документів, які готуються у процедурі ОВД та СЕО.
 • Навчаться аналізувати звіти з ОВД та СЕО, шукати помилки та подавати зауваження.
 • Порядок оскарження висновків з ОВД, документів, що пройшли СЕО.  

Тренери:

Алєксєєва Єлизавета Андріївна - провідний юрисконсульт Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”,

Шутяк Софія Володимирівна – провідний юрисконсульт Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”, адвокат

Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”:
правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Місія організації – верховенство права для захисту довкілля.

Робота організації спрямована на трансформацію безпечного, а нерідко й надзвичайно забрудненого довкілля в сприятливе для життя та здоров’я, на збереження біорізноманіття, охорону флори та фауни, припинення неконтрольованих викидів та скидів небезпечних речовин у навколишнє середовище та усунення інших негативних факторів впливу, боротьбу з бездіяльністю щодо глобальних екологічних проблем в цілому та зміни клімату зокрема тощо.

Більше про ЕПЛ на www.epl.org.ua

 

Усі благочинці проекту, які перерахують благодійну допомогу на суму до 500 грн. отримають гарантовано від ЕПЛ:

 • На електронну адресу матеріали тренінгу.
 • Посилання на корисну літературу, повну версію електроних книг.
 • Право на отримання гарантованої консультації від експертів ЕПЛ з еколого-правових питань.

 

Усі благочинці проекту, які перерахують благодійну допомогу на суму до 1000 грн отримають гарантовано право участі у одному тренінгу. 
 

Усі благочинці проекту, які перерахують благодійну допомогу на суму від 3000 грн отримають гарантоване право участі у трьох тренінгах. 

 

Для отримання детальнішою інформації звертайтесь за телефоном: +38 097 9812343 

  

Питання та відповіді:

/Якщо Ви маєте бажання більш детальніше ознайомитись з процесом реалізації даної ініціативи Ви можете звернутись з відповідним запитом до Адміністрації платформи "Львівська Каса"./

Як я можу підтримати проект?

Для того щоб підтримати проект треба здійснити наступні дії:

1. Натисніть кнопку "Пожертвувати на цю ініціативу"яка знаходиться вище на цій сторінці проекту.

2. Далі у вкладці "Крок 1. Виберіть суму" оберіть або введіть суму, яку бажаєте пожертвувати, а у вкладці "Крок 2. Вкажіть інформацію про себе" вкажіть своє ім'я, прізвище та електронну пошту.
Натисніть кнопку "Перейти до оплати".

3. На наступній сторінці ми запропонуємо Вам ще раз уважно перевірити вказану Вами інформацію і якщо все гаразд то натисніть кнопку "Зробити пожертву".

4. Після цього ви перейдете до вікна онлайн-сплати платіжної системи LiqPay.

Хто несе відповідальність за реалізацію соціальних ініціатив?

Адміністрування краудфандингової платформи "Львівська Каса" здійснюється Благодійним фондом "Перша Львівська Фундація" відповідно до чинних норм українського законодавства. Тому відповідальність за безпеку та повноту всіх фінансових транзакцій несе Перша Львівська Фундація.

Відповідальність за реалізацією соціальної ініціативи несуть ініціатори даної соціальної ініціативи, з якими Фундація уклала Договір про спільну блаодійну діяльність.

Відповідно до даної угоди всі зібрані кошти (окрім адміністративних витрат та комісії платіжної системи) будуть перераховані на банківський рахунок  ініціаторам даної соціальної ініціативи. Періодичність та розмір таких виплат, а також розмір адміністративних витрат додатково обумовлюються в  договорі про спільну благодійну діяльність. Відповідно до даного договору ініціатори отримують відповідний грант у формі безповоротної фінансової допомоги на виконання даної соціальної ініціативи і несуть повну відповідальність за всі здійснені заходи.

Таким чином, відповідальність за збір коштів та надання у формі гранту зібраних коштів ініціаторам соціальної ініціативи несе БФ "Перша Львівська Фундація",  а відповідальність за реалізацію соціальної ініціативи несуть власне ініціатори даної ініціативи.

Окремо слід зазначити, що відповідальність за безпеку онлайн-фінансової транзації надання фінансової пожертви від благодійника для підтримки соціалної ініціативи несе платіжна система LiqPay.

Чи обов’язково мені вказувати свою електрону пошту?

Так, обов'язково. Власне через електронну пошту ми зможемо повідомляти Вас про хід реалізації проекту та надавати Вам фінансову інформацію про Вашу благодійну пожертву.

Наскільки безпечно користуватися платіжною системою LiqPay?

LiqPay хоч і має зовнішний вигляд як сервіси ПриватБанку, але працює з картами будь-яких банків та приймає платежі з-за кордону.

Ми приймаємо платежі через сервіс liqpay.ua.  Це найкращий національний платіжний сервіс. Наша платформа не має доступу до інформації стосовно вашої картки, ви вказуєте данні у сервісі liqpay. Даний сервіс має ліцензію НБУ № 22 від 05.10.2011р., має міжнародні сертифікати відповідності, має захист OTP, CVV, 3D-Secure, інтелектуальну систему моніторингу транзакцій Deepmemo

Надійність LiqPay підтверджена сертифікатами GoDaddy Secure Web Site, Verified by Visa і Mastercard SecureCode.

Платежі в LiqPay виконуються в рамках тристадійної схеми верифікації:

 • при здійсненні транзакції у платника запитуються повні реквізити картки (номер картки, термін дії картки, код CVV)
 • операція підтверджується ОТП, який приходить на мобільний телефон користувача
 • також операція підтверджується за допомогою 3D Secure (додається додатковий запит на підтвердження використання карти. Від власника потрібно ввести код підтвердження, наданий банком для кожної операції найчастіше в sms-повідомленні, надісланому на прив'язаний до карти номер телефону).

Чи можна підтримати проект, якщо я знаходжусь не на території України?

Сучасні платіжні системи дозволяють надсилати гроші з будь-якої точки світу цілодобово і без вихідних. Тобто жодних обмежень. Але варто зазначити, що пожертва буде зарахована лише в українській гривні: платіжна система автоматично переконвертує Вашу пожертву з будь-якої валюти в українську гривню.

Чи всі перераховані мною кошти підуть на реалізацію проекту?

Ні. Частина коштів піде на обслуговування платіжної сиеми LiqPay, що становитиме 2,75% від суми пожертви. Адміністрування соціальної ініціативи з боку БФ "Перша Львівська Фундація" складає як правило 1% від суми пожертви, але для соціальних ініціатив, які мають на меті покращення екологічної ситуації в місті Львові та довкіллі до завершення 2019 року встановлена пільгова сума в розмірі 0%. Також слід відмітити, що якщо ініціаторами соціальної ініціативи немають статусу неприбуткової організації, то відповідно вони будуть сплачувати всі встановлені законодавством податки і збори.

  

 

Реалізація даної ініціативи відбувається в рамках проекту "Думай Глобально - Дій Локально!" Благодійного Фонду "Перша Львівська Фундація", що має на меті сприяти досягненню Глобальних цілей сталого розвитку. 

 

Що таке Глобальні цілі сталого розвитку?

«Цілі сталого розвитку» (Sustainable Development Goals, відомі також як Глобальні цілі) — ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку. Вони замінили Цілі розвитку тисячоліття, термін яких закінчився наприкінці 2015 року.

Цілі сталого розвитку ухвалені на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань.

Детальніше...

 

 

ЛЬВІВСЬКА КАСА
Скарбниця соціальних ініціатив

Краудфандингові програми

Написати нам:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 79010 Україна, м.Львів а/с №5310